kolmapäev, aprill 30, 2008

VOLBRIÖÖ

29. aprilli õhtul kogunesid koolimajja 30 nõida, et lustakalt veeta koos volbriöö.

ÕPIOSKUSTE OLÜMPIAAD


Sel õppeaastal toimus esmakordselt Rapla maakonna 1.-3. klasside õpioskuste olümpiaad. Aset leidis see Rapla Üisgümnaasiumis. Meie kooli esindasid 1.kl Martin Karv, 2.kl Johannes Rau ja 3.kl Andra Voosalu.

Ülesanded olid keerukad, neid oli väga palju (~15 A4 lk) ning aega lahendamiseks 1 tund.

Õpilased andsid endast parima ja igaüks sai väärt kogemuse. Nad olid väga tublid!

kolmapäev, aprill 23, 2008

Jehuuuu!!!!! Elagu Walpurgi ööö!!!!


PÄRIMUSMUUSIKA FESTIVAL




Varbola õpilased osalesid pärimusmuusika festivalil
Kolmandat korda korraldas 18. aprillil Väätsa põhikool Järvamaal üle-eestilise laste ja noorte pärimusmuusika festivali “Regilaul uues kuues”, millest võttis osa 19 kooli Eesti eri kohtadest. Teiste hulgas olid ainsana Rapla maakonnast kohal kaheksa Varbola kooli tüdrukut ja nende muusikaõpetaja Marju Plamus.

Nad esitasid Varbola kooli laulu, millele kodukandi minevikku ja tänapäeva siduvad sõnad on kirjutanud õpetaja Ene Jaaniste ja rahvaviisiseade tegi Marju Plamus. Laul pälvis piimamuuseumi eripreemia oma kodukandi laululise väärtustamise eest. Sellega kaasnes ka potike võid ja muuseumi tutvustav väljaanne koos retseptidega.

Festivalil oli lisaks esinemistele arvukalt töötubasid (poiste ja tüdrukute laulutuba, žürii ja juhendajate jututuba, linnulaul ja rahvamuusika, käsitöö, tantsutuba, väikekandle õpituba). Kuulata sai ka Liisi Koiksoni ja Helletuste esinemist.
Marju Plamus: “Kavad olid väga erinevad, aga lastele meeldis see päev nii väga, et mõned tüdrukud, kes tänavu meie kooli lõpetavad, avaldasid soovi järgmisel aastal kaasa tulla.”
Helena ja Ethel kirjutasid

18.aprill käisid Varbola laulutüdrukud Helena, Ethel, Kristin, Vivian, Merilin, Johanna , Kersti-Kaisa ja Iris Väätsas võistlemas üritusel: „Regilaul uues kuues“. Päev oli pikk, sest sõitma hakati kell 10 hommikul ja tagasi jõuti õhtul kell 23.30. Kõik olid pikast sõidust väsinud, aga see oli kõike seda väärt.
Bussisõit läks nii kiiresti! Bussis harjutasime etteaste jaoks. Kui me sinna jõudsime, saime kavad kätte, ja kujutage ette , me olime juba viiendad! Kui me ära laulsime, tuli lõunasöök Väätsa sööklas. Pärast seda tulid veel mõned etteasted. Kui kõigil lauldud, lauldi edasi: nimelt hakkas poiste laulutuba ja tüdrukute laulutuba. Samal ajal sai ka väikest kannelt õppida. Hiljem käisime tantsutoas ja käsitöötoas, kuulasime linnulaulu ja täitsime ristsõna. Kui need kõik tehtud said, läksime Väätsa sööklasse tagasi- õhtusöögile. Pärast seda läksime Väätsa rahvamajja, kus esines Liisi Koikson ja Helletused. Kui see kuulatud, saime teada, mida õpiti poiste ja tüdrukute laulutoas. Ja siis saime lõpuks auhinnad kätte. Võitjaid ei olnud, kõik said auhinna. Meie saime selle teistest erinevalt Eesti Piimaliidu käest ja seda tuli andma naine sealtsamast. Me saime võid! Tundub imelik, aga see oli sellepärast, et Väätsas tehtakse koduvõid ja auhind oli kohe välja pandud - kõige kodulähedasemale laulule ja see oli meil. Veel saime Eesti Piimaliidu raamatu ja kommi. Pärast autasustamist hakkas rokkima bänd. Ja siis suundusime bussi ja hakkasime kodu poole sõitma. Bussis laulsime erinevaid laule.

Meie jäime selle üritusega üliväga rahule ja me usume, et teised, kes käisid, jäid ka.

JOONISTUSVÕISTLUS "LOODUSE ELURING"

Riikliku Looduskaitsekeskuse Harju-Rapla regiooni korraldatud looduskaitsekuu teemalisel joonistusvõistlusel "Looduse eluring" osales Harju maakonnast sh Tallinnast ja Rapla maakonnast 18 kooli 117 õpilast. Näitus parematest töödest on eksponeeritud 29.aprillist - 8.maini Rapla MV IV korrusel ja alates 23.maist Eesti Loodusmuuseumis.
Osalenute autasustamine ja näituse avamine toimub Raplamaa koolide õpilastele teisipäeval, 29.aprillil kell 14.00 Rapla maavalitsuse saalis.

Meie koolist on kutsutud koos juhendajaga Tiia Iva õpilased Timmu Tampõld, Ralf Elfenbein, Johannes Rau, Alois Saar, Andra Voosalu, Raimond Ostapenko, Helena Eharand, Ethel Tampõld, Merilin Karv, Sander Rau, Vivian Säkk ja Gent Gubinski.

I-III klassi arvestuses vääris äramärkimist Andra Voosalu töö.

Täname kõiki õpilasi ja juhendaja Tiiat!

kolmapäev, aprill 16, 2008

BOWLING

16. aprillil 2008 lähevad suitsuprii klassi auhinnad pälvinud õpilased Raplasse GoBowlingusse bowlingut mängima. Kaasa on kutsutud ka selle õppeaastal suitsuprii klassi tunnustuse pälvinud 4. ja 5. klass.

esmaspäev, aprill 07, 2008

PRANGLIMISE FINAAL

4. aprillil toimus Varbola Koolis Raplamaa MV Pranglimise (peastarvutamise) finaal. Osalema oli kutsutud 16 iga vanuseklassi parimat peastarvutajat. Kohale tuli kutsututest 55. Kaks õpilst ja üks õpetaja võistlesid samaaegselt kodus.
Meie koolist pääsesid finaali sirgujatest Ermo Varbola ja oskajatest Vivian Säkk. Meie kooli vilistlane Healri Buht pääses finaali noormeeste, meeste vanuseklassis. Kõik nad olid väga tublid arvutajad.

kolmapäev, aprill 02, 2008

TEATER


Esmaspäeval
7. aprillil
kell 10.15

lasteaia saalis etendus
“Jutt on kooruke, õpetus ivake”

Pilet 25.-

teisipäev, aprill 01, 2008

kevadine õppereis

19.-20. mail toimub kevadine õppreis Ida – Virumaale ja see kestab 2 päeva.

Virumaa loodus – Eesti üks vaheldusrikkamaid ja kauneimaid. Siin kipub ühest päevast väheks jääma. Reisi kestel tutvume Eestimaa kõige idapoolsema maakonnaga, mis on ühtlasi ka Eesti suurim tööstuspiirkond, erinevate kultuuride, keelte ja uskude piiril asuv piirkond.
1. päev
Väljasõit hommikul orienteeruvalt kell 08:00 kooli juurest või mujalt kokkulepitud kohast.
Põhja Eestiga tutvumist alustame Eesti Niagara juurest - Jägala juga, muistse aja kultuspaik ning meie vanima vesiveski asukoht. Vaatame Kunda hüdroelektrijaama, mis ehitati 1893. aastal ja see on Baltimaades esimene. 1870 alustati Kundas tsemendi tootmist. Sellest ajast on säilinud Kunda pudelahi, mis Euroopas omalaadsete seas ainus säilinu. Sõidame läbi vallakeskusest, kus võeti tarvitusele õ – täht. Purtses vastavalt võimalusele vaatame 1533. aastal rajatud kindlus-elamut.
Sõidame Ontika pankrannikul, mis on Rootsist Ölandi saarelt algava ja Venemaal Ladoga järve kandis lõppeva üle 1100 km pikkuse kuulsa Balti klindi kõige kõrgeim osa. Ontika lähistel saavutab ta maksimumi – 55,6 m. Peatuse teeme Eesti kõrgeima Valaste joa juures. Pühajõe kaldal jalutame Oru pargis ja vaatame kohta, kus asus Eesti Vabariigi riigipea suveresidents.

Kiviõlis on võimalus ronida Baltimaade kõrgeima tehismäe tippu. Kohtla kaevanduspark-muuseumi külastus: kaevurite tööpaigad, maa-alune kaevurite rong, lõhkeaine ladu, allmaakäikude labürint u. 1,6 km. Kaevurilõuna vastavalt valikule. Õhtul on kõigil võimalik supelda Laagna hotelli veepargis, kus on mängu- ja lastebasseinid, mullivann vaatega loodusele. Väikesed liumäed ja saunad igale maitsele. Ööbimine ja õhtusöök Laagna hotellis.

2. päev
Hommikusöök. Sõit Narva, külastame Hermanni kindlust. Heidame pilgu teisele poole jõge, Venemaa poolele, kus asu b Hermanni linnuse sõsar: Ivangorodi kindlus, mis sai oma välisilme samal ajal kui Narva oma. Narva Raekoda, Kreenholmi Manufaktuur. Sillamäe ja Sinimäed. Pannkoogilõuna Narvas.

Sõidame ka Kuremäele Pühtitsa Jumalaema Uinumise Nunnakloostrisse, mis on Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Asub piirkonna kõrgeimal künkal, maalilisel Kuremäel. Klooster tegutseb tänaseni ja on isemajandav. Tänapäeval elab Pühtitsa kloostris üle pooleteistsaja nunna. Hilisõhtul jõuame koju tagasi.

Hind 1550 krooni


HINNAS SISALDUB
Ekskursiooniprogramm
Mugavustega buss
Giid-reisisaatja teenused
Majutus hotellis „Laagna“
Hommikusöök
Veepargi sissepääs
Kohtla Kaevandusmuuseum
Kohalik giid Kaevandusmuuseumis
Narva linnuse külastus
Kaevurilõuna maa all I päeval ( Kartulisalat, kaks pihvi, leib, keeksike või saiake, tee)
Õhtusöök hotellis (friikartul, viiner, kurgi/tomati salat, kook, mahl)
Lõunasöök II päeval (pannkoogid –moosiga/jäätisega/hapukoorega)

Raha palume tuua 1000 krooni hiljemalt 18. aprilliks
550 krooni hiljemalt 9. maiks.